Poznań +48 61 624 14 01 [email protected]

Texet Poland

Texet Poland sp. z o.o.

Read Post

Wdrożenie serwera opartego na Zentyal w 20 osobowym przedsiębiorstwie. Wdrożone moduły: Network, Firewall, Antivirus, DNS, Events, Logs, Monitoring, VPN, Users and Groups, File Sharing.

W firmie od dłuższego czasu wykorzystywany był serwer oparty na Windows 2008 z kontrolerem domeny i serwerem aplikacji. W pewnym momencie okazał się zbyt mało wydajny, zaczęło na nim brakować miejsca i podjęto decyzję o zmianach. Do wyboru mieliśmy rozbudowę serwera lub wdrożenie nowego i rozdzielenie serwera plików od serwera aplikacji. Porównując koszty wdrożenia kolejnego serwera opartego na Windows 2008 wraz z funkcjonalnością nasz klient wybrał rozwiązanie oparte na Zentyal.

Dzięki temu dzisiaj posiada serwer plików z systemem antywirusowym i archiwizacją danych, który ma zsynchronizowanych użytkowników z kontrolerem domeny opartym na Windows 2008. Ci sami użytkownicy korzystają również z połączeń VPN z wykorzystaniem OpenVPN.

Używany jest również moduł Firewalla i cache’ujący DNS. Półroczne plany wdrożeniowe zakładają migrację kontrolera domeny na serwer Zentyal oraz pozostawienie serwera Windows 2008 jako serwera aplikacji.

Mantykora

IT integrator. outsourcing